Skip links

Akümülasyon Sistemleri

Ücretsiz Keşif Formu

  Ücretsiz Keşif Hattı

  0850 304 8118

  Akümülasyon Sistemleri

  Genel olarak yapı ve tesislerdeki toplam kullanım sıcak suyu talebi sadece günün belirli saatlerinde öngörülen pik değerlere ulaşırken, çoğu zaman ortalamanın bile altında kalır. Ayrıca, kullanım esnasında , her an ani talep dalgalanmaları ile de karşılaşılabilir. Bu yüzden, sistemin talep profiline de bağlı olarak, kullanım sıcak suyunun depolama yapılmadan sadece plakalı ısı değiştiriciler kullanılarak hazırlanması pek çok sakınca yaratabilir. Bu sakıncaları gidermek için plakalı eşanjörlerin yanında akümülasyon tanklarının da kullanılması gerekmektedir.

  Akümülasyon tankları ısıtma ve soğutma sistemlerinde şartlandırılmış suyun hijyenik olarak depolanmasında kullanılır. Genellikle bir ısı değiştirici ( plakalı eşanjör , borulu eşanjör , boyler , chiller , fancoil ..vs) ardına monte edilir. Tüm ürünlerde ısı kaybı düşük olan CFC içermeyen poliüretan esaslı izolasyon malzemeleri kullanılmaktadır. Kullanım yerleri: Villa , apartman , hastane , spor salonu , fabrika , şantiye , soğutma grupları , çeşitli prosesler için merkezi ısıtma , kaskat sistem kazan daireleri, eşanjör dairelerinde kullanılır.

  Boyler

  Degişik ısı kaynaklarından alınan suyu depolamaya , ihtiyaç olundugunda kullanmaya yarayan mekanik tesisat elemanıdır. Isı kaynaklarına örnek olarakta buhar kazanı , ısı pompası , güneş kollektörü , sıcak su kazanı veya elektrikli olarakta verebiliriz. Boylerlerin kullanımı, günümüzde özellikle plakalı eşanjörün kullanım şartlarının uygun olmadığı koşullarda tercih edilmektedirler. Bu ünitelerde, sıcak su serpantin veya ceket yardımıyla üretilip ve boylerin kendi hacminde depolanabilmektedir.

  Boyler Çeşitleri

  –Serpantinli boyler: (Çelik borulu , Bakır borulu)
  Çift serpantinli boyler
  Tek serpantinli boyler

  -Elektrikli boyler-Hızlı boyler

  -Klasik tip boyler (Cidarlı boyler)

  -Kombi boyler

  -Gömlekli boyler

   

   

   

  Sık Sorulan Sorular

  Hava kaynaklı ısı pompasının sizin için doğru olup olmadığını anlamak için dikkate alınması gereken birkaç anahtar soru var:

  Evinizin dışında ünitenin duvara monte edilebileceği veya yere yerleştirilebileceği bir yere ihtiyacınız olacak. İyi bir hava akışı sağlamak için çevresinde bol alana ihtiyaç duyulacaktır. Güneşli bir duvar idealdir.

  Hava kaynaklı ısı pompaları, geleneksel yöntemlerden daha düşük bir sıcaklıkta ısı üretir, en iyi sonucu elde etmek için, ısıtma sisteminin daha etkili olabilmesi için evinizin izolasyonlu olması önemlidir.

  Sistem, haraket etmek için sadece elektriğe ihtiyaç duymaktadır. Doğrudan elektrik veya kömür ile çalışan ısıtma sistemlerine göre çok avantajlıdır.

  Sohbeti Başlat
  Yardıma ihtiyacınız mı var ?