Skip links

Güneş Enerjisi Sistemleri

Ücretsiz Keşif Formu

  Ücretsiz Keşif Hattı

  0850 304 8118

  Güneş Enerjisi Sistemleri

  Güneş enerjisi, güneşin çekirdeğinde yer alan füzyon süreci ile açığa çıkan ışıma enerjisidir, güneşteki hidrojen gazının helyuma dönüşmesi şeklindeki füzyon sürecinden kaynaklanır. Bu enerjinin dünyaya gelen küçük bir bölümü dahi, insanlığın mevcut enerji tüketiminden kat kat fazladır.

  Yıllık dünya üzerine düşen güneş enerjisi, dünyanın bir yıllık tüm enerji gereksiniminin yaklaşık 10.000 katıdır. Fosil bazlı yakıtların sınırlı sürelerde tükeneceği göz önüne alınacak olursa güneş gelecekte en önemli enerji kaynaklarımızdan biri olacaktır.

  Fotovoltaik Güneş Paneli

  Güneş enerjisinden yararlanabilmek için geliştirilen teknolojilerin bir kısmı güneş enerjisini ışık ya da ısı enerjisi şeklinde direkt olarak kullanırken, bir kısmı da güneş enerjisinden elektrik elde etmek için kullanılır.

  Baymak, yapmış olduğu teknolojik yatırımlar sayesinde, yenilenebilir enerji kaynağı olan güneşten maksimum yarar sağlamayı hedefler. Üstün teknolojili güneş sistemleri, hem suyu ısıtmak hem de güneşten elektrik üretmek için güneş ışınlarından yararlanır.

  Fotovoltaik Güneş Paneli Nasıl Çalışır

  Güneş panelleri, barındırdığı silikon hücreler sayesinde üzerine düşen güneş ışığını doğrudan elektrik enerjisine çeviren modüler yapılardır. Fotovoltaik prensibine göre çalışan güneş panellerinin üzerine güneş ışığı düştüğünde panel uçlarında doğru akım üretilir.

  Monokristal, Polikristal yada Amorf yapıda olabilen güneş panellerinin verimleri %5 ile %20 arasında değişmekte olup, en yüksek verime sahip olan türü Monokristaldir. Güneş panelleri istenilen güce bağlı olarak seri yada paralel olarak bağlanabilmektedir. Güneş panelleri, şarj regülatörleri vasıtasıyla her mevsim en ideal şarj alınmasına olanak sağlarlar.

  Logasol Güneş Kollektörleri ile doğadaki enerjiyi evinize taşıyın!

  Giderek artan çevre kirliliği, küresel iklim değişikliği, enerji kaynaklarının tükenmesi gibi faktörler bizi temiz ve tükenmeyen enerji kaynaklarına yönlendirmektedir.

  Evinizde bulunan her türlü su ısıtma sistemine uyumlu çalışabilecek çok geniş ürün yelpazesine sahip Buderus, her bütçeye uygun sistem çözümleri sunmak için 280 yılı aşkın deneyimi ve üstün teknolojisi ile üretimlerine devam etmektedir.

  Buderus Güneş Enerji Sistemleri ile güneş enerjisinden en verimli şekilde yararlanır, sıcak su ısıtma desteği ile yüksek verim ve konfor keyfini yaşarsınız.

  Logasol Güneş Kollektörleri

   

  • Özel malzemelerden üretilmiş, çok uzun ömürlü, dayanıklı ve çevre dostu
  • Toz ve nem gibi dış ortam şartlarından etkilenmeyen sızdırmaz yapı
  • %85’e varan yüksek verimi ile uzun ömür
  • Çatı üstü, çatı içi, düz çatı montaj setleri ile hızlı, kolay ve problemsiz montaj
  • Termos özelliğine sahip boyler sayesinde çok düşük ısı kaybı ile suyun sıcaklığını çok uzun süre koruma
  • duoCLEAN güneş enerjisi boylerinde kullanım suyunun temas ettiği tüm yüzeylerin cam esaslı termoglasür olması sebebi ile son derece sağlıklı ve hijyenik bir şekilde depolama

  Sık Sorulan Sorular

  Hava kaynaklı ısı pompasının sizin için doğru olup olmadığını anlamak için dikkate alınması gereken birkaç anahtar soru var:

  Evinizin dışında ünitenin duvara monte edilebileceği veya yere yerleştirilebileceği bir yere ihtiyacınız olacak. İyi bir hava akışı sağlamak için çevresinde bol alana ihtiyaç duyulacaktır. Güneşli bir duvar idealdir.

  Hava kaynaklı ısı pompaları, geleneksel yöntemlerden daha düşük bir sıcaklıkta ısı üretir, en iyi sonucu elde etmek için, ısıtma sisteminin daha etkili olabilmesi için evinizin izolasyonlu olması önemlidir.

  Sistem, haraket etmek için sadece elektriğe ihtiyaç duymaktadır. Doğrudan elektrik veya kömür ile çalışan ısıtma sistemlerine göre çok avantajlıdır.

  Sohbeti Başlat
  Yardıma ihtiyacınız mı var ?