Skip links

Yerden Isıtma Sistemleri

Ücretsiz Keşif Formu

  Ücretsiz Keşif Hattı

  0850 304 8118

  Yerden Isıtma Sistemleri

  Hava kaynaklı sı pompalarının verimliliklerinin ( COP değerlerinin ) en yüksek olduğu sistem gidiş suyu sıcaklığı laboratuvar şartlarında 30 C dir . Bu çalışma şartına en uygun ısıtma sistemi yerden ısıtmadır . Yerden ısıtma sistemlerinde çalışma sıcaklığı maksimum 40-45 C arasında değişmektedir . Bu sistemlerin ilk yatırım maliyeti diğer sistemlere göre fazla olsa da konfor şartları yüksektir, işletme giderleri düşüktür .

  Isı pompası uygulamaları ile yerden ısıtma sistemleri entegre olarak yüksek verimlilikle çalışır .

  Hava kaynaklı ısı pompaları nasıl çalışır?

  Hava kaynaklı ısı pompaları dış havadan gelen ısıyı emer. Bu ısı daha sonra evinizdeki radyatörleri, yerden ısıtma sistemlerini veya sıcak hava konvektörlerini ve kullanım suyunu ısıtmak için kullanılabilir. Bir hava kaynaklı ısı pompası, bir buzdolabının içinden ısı çıkardığı gibi dış havadan da ısı çıkarır. Sıcaklık -25 ° C kadar düşük olduğunda bile havadan ısı alabilir. Isı pompalarının çalışması için elektrik gerektiği için çevre üzerinde bir miktar etkisi vardır, ancak yerden, havadan veya sudan çıkarılan ısı sürekli olarak Doğal olarak yenilenir.

  Hava kaynaklı ısı pompalarının faydaları

  1. Düşük yakıt faturaları, özellikle konvansiyonel elektrikli ısıtmayı değiştiriyorsanız
  2. Değiştirdiğiniz yakıt türüne bağlı olarak karbon emisyonu düşüktür
  3. Yakıt takviyesi gerekmez
  4. Evinizin yanı sıra kullanım suyunuzu da ısıtabilir
  5. Minimum düzeyde bakım gerektirir
  6. Bir toprak kaynağı ısı pompasından daha kolay kurulabilir.

  Havadan Havaya Isı Pompası

  Havadan havaya ısı pompası sistemi, evinizi ısıtmak için dışarıdan emdiği ısıyı hava kanalları ile fanlara iletir. Havadan havaya ısıtma sistemlerinde kullanım sıcak suyu sağlama olasılığı biraz düşüktür.

  Havadan Suya Isı Pompası

  Bir havadan suya sistem ısıyı ıslak merkezi ısıtma sisteminiz vasıtasıyla dağıtır. Isı pompaları, standart kazan sisteminden daha düşük bir sıcaklıkta daha verimli çalışırlar. Bu, onları daha uzun süre daha düşük sıcaklıklarda ısı veren yerden ısıtma sistemleri veya daha büyük radyatörler için daha uygun hale getirir.

  Sık Sorulan Sorular

  Hava kaynaklı ısı pompasının sizin için doğru olup olmadığını anlamak için dikkate alınması gereken birkaç anahtar soru var:

  Evinizin dışında ünitenin duvara monte edilebileceği veya yere yerleştirilebileceği bir yere ihtiyacınız olacak. İyi bir hava akışı sağlamak için çevresinde bol alana ihtiyaç duyulacaktır. Güneşli bir duvar idealdir.

  Hava kaynaklı ısı pompaları, geleneksel yöntemlerden daha düşük bir sıcaklıkta ısı üretir, en iyi sonucu elde etmek için, ısıtma sisteminin daha etkili olabilmesi için evinizin izolasyonlu olması önemlidir.

  Sistem, haraket etmek için sadece elektriğe ihtiyaç duymaktadır. Doğrudan elektrik veya kömür ile çalışan ısıtma sistemlerine göre çok avantajlıdır.

  Sohbeti Başlat
  Yardıma ihtiyacınız mı var ?